Product Manager

Miejsce: Skawina
Firma: Ferro
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę
Termin zatrudnienia:

Nasz klient Grupa FERRO to jeden z największych producentów i dystrybutorów armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej z blisko 30-letnim doświadczeniem w branży na rynkach międzynarodowych. Grupa jest w gronie największych dostawców w segmencie zarządzania ekonomicznym zużyciem wody i ekologicznymi źródłami ciepła w Europie Centralnej. FERRO prowadzi swoją działalność głównie w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Rosji, Białorusi, Chorwacji na Węgrzech i Litwie.
W ramach współpracy rozpoczynamy rekrutację na stanowisko Product Managera.

Zakres obowiązków:

  • Kreowanie nowej grupy produktowej w zakresie systemów, dotychczas nie występujących w ofercie
  • Prowadzenie analiz dot. sprzedaży, marży, rynków oraz oczekiwań klientów w stosunku do działań konkurencji
  • Wyszukiwanie dostawców systemów i uzgodnienie warunków współpracy
  • Weryfikacja próbek produktów i wzorców oraz współpraca z osobami odpowiedzialnymi za jakość i certyfikację
  • Ścisła współpraca z działem marketingu, zakupów i działami handlowymi
  • Koordynacja tematów związanych z certyfikacją, dokumentacją techniczną i dopuszczeniem do obrotu produktów na wybrane rynki docelowe
  • Planowanie i koordynowanie działań związanych z wdrożeniami wybranej oferty produktów na dane rynki, wraz z kalkulacjami cen katalogowych oraz uzgodnionymi akcjami promocyjnymi, ofertami, katalogami
  • Aktywna praca na rynkach z klientami w zakresie systemów – doradztwo techniczne, szkolenia
  • Nadzór nad przygotowaniem niezbędnych tłumaczeń materiałów produktowych niezbędnych do wprowadzenia produktów na dane rynki
  • Udział w imprezach targowych w celu zbierania informacji o rynku, konkurencji oraz dostawców
  • Realizowanie przyjętej przez Zarząd Polityki Jakości i wykonywanie zadań określonych w procedurach, procesach i instrukcjach Grupy

Profil:

Kandydat na to stanowisko powinien posiadać doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w branży, posiadać wiedzę ekspercką na temat systemów, umiejętność czytania projektów, znajomość formalnych wymogów rynkowych w odniesieniu do produktów grzewczych i instalacyjnych. Ważna również jest  silna orientacja na realizację wyznaczonych celów oraz umiejętności analityczne, prowadzenia prezentacji oraz pracy pod presją.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, daj nam znać:
+48 518-295-307

nina.nalazek@wyzszepietrohr.pl